کشته و زخمی شدن دهها زن بآتش “دوست” در داقوق


بسمه تعالى
شنبه 20 محرم الحرام 1438 هـ .ق
مصادف با 22 ـ 10 ـ 2016
کشته و زخمی شدن دهها زن بآتش “دوست” در داقوق، نگرانی و شک ما را علاوه بر غم و اندوه تحریک می کند.
دیروز شنبه یک مجلس عزداری زنانه در حسینیهی “ایلخانی” شهر داقوق ـ از توابع استان کرکوک ـ هدف قرار گرفته آمارهای اولیه نشان دهنده 15 شهید و 56 زخمی می باشد.
برخی شاهدان نزدیک به محل وقوع حادثه اعلام کردند: این واقعه در اثر شلیک موشکی از سوی هواپیمایی رخ داد، در همین رابطه یک مسؤول امنیتی تأکید کرد: این حادثه در اثر آتش “دوست ” واقع شد.
ما اگر قربانی شدن شهروندان خود را به واسطه ی آتش دوست طی عملیات نظامی بزرگ و در میادین جنگ درک کنیم، نمی توانیم وقوع این حادثه را در شهری ایمن به دور از محل درگیریهای نظامی درک نماییم، و این مسأله ما را به درخواست تحقیقی فوری و شفاف و دقیق به منظور شناسایی عوامل این حادثه و اهداف خبیثانه ای که در پس آن نهفته است، از پارلمان و دولت بر می انگیزد.
و از مؤسسه های امنیتی و نظامی می خواهیم که مؤسسه های خود ار مزدورانی که با دشمن همکاری دارند پاکسازی نمایند. که خدا می فرماید: (هُمُ الْعَدُوُّ فَاحْذَرْهُمْ قَاتَلَهُمُ اللَّهُ أَنَّى يُؤْفَكُونَ }المنافقون/4
ما ضمن عرض تسلیت به خانواده های بانوان شهیده و اظهار همدردی با زخمیان آن آنان را به پاداشی که خداوند برای آنان وعده داده و مقام محمودی که برایشان در نظر گرفته مژده می دهیم چرا که آنان در حال تعظیم شعایر الهی و عزادرای برای اهل بیت نبوت و طهارت ـ سلام و درود خدا بر آنان باد ـ بودند.
و از دولت می خواهیم که بازماندگان شهدا و زخمیان را به لحاظ مادی و معنوی تأمین نماید (وما عند الله خير وأبقى).

مرجع عالي قدر. ايه الله العظمي
محمد یعقوبی ـ نجف اشرف

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Add A Knowledge Base Question !

سوف تحصل على إشعار البريد الإلكتروني عند اي تحديث لسؤالك !

+ = تحقق من الإنسان أو سبام؟