يکپارچگي رابطه , مسوليت پذيري و همبستگي بين مردم و نهادهاي دولتي تضمين کننده ي امن ورفاه است

                             يکپارچگي رابطه , مسوليت پذيري و همبستگي بين مردم و نهادهاي دولتي تضمين کننده ي امن ورفاه است

مرجع عاليقدر اسلام شيخ محمد يعقوبي دام ظله با شماري از مديران و نماينده وزارت آموزش و پرورش عراق در دفتر معظم له ديدار و گفت و گو کردند.

حضور با تقدير و سپاس از ابتکار ماه گذشته معظم له بابت چاپ و کپي کتب درسي و توزيع رايگان آن به دانش اموزان  که وزارت آموزش و پرورش از تکميل کتب و توزيع آن عاجز ماند تشکر و قدر داني کردند و همچنان معظم له به سخنان نماينده جموع حاضر که به شرح راهکارهاي وزارت و ارتقاي علمي و آموزشي دانش آموزان بود توجه فرمودند.

در اين ديدار معظم له بر ضرورت همبستگي بين ملت و موسسات دولتي از ناحيه تکاملي و تضميني که بر شفافيت و اعتماد و مصداقيت و شعور به مسوليت و انصاف باشد تاکيد کردند وفرمودند که مالک حقيقي اين موسسات دولتي همين مردم هستند که بايد اين موسسات در خدمت و فراهم کردن زندگي ابرومند براي مردم عمل کند. اما مي بينيم که اين موسسات در اداي وظايف خود شکست ميخورد حال چه قصور باشد وچه تقصير , لذا در اينصورت بايد ملت خودش دستبکار شود و منتظر دولت نباشد زيرا شايد دولت عاجز باشد و بازنده اصلي خود مردم باشند.

معظم له مثالي را زدند که فرمودند زيارت اربعين امام حسين عليه السلام همه بر دوش مردم است و دولت از ارايه هر چيزي از جمله مواد غذايي و مسکن براي مليونها زاير که هزاران کيلومتر را پياده مي ايند عاجز است لذا ميبينيم افراد مومن در طول راه موکبهاي متعددي را برافراشته اند تا بتوانند بعضي از نياز زايران مانند غذا و مسکن و خدمات رفاهي را تقديم کنند تا اين مناسبت مقدس پابرجا بماند.

ومثال ديگر را ميتوانيم کمک به نيروهاي مردمي عراق را گفت که تروريست ها را از خاک عراق بيرون کرده و مقدسات را حفظ کردند و از اموال عامه و امنيت مردم دفاع کردند , اينگونه بايد ملت در تمامي ميدانها حضور داشته باشد  تا شکوفايي و اصلاح و پيشرفت بوجود آيد که اگر در جايي مانند خدمات شهرداري وغيره دولت عاجز ماند خود مردم دست به کار شوند , که اين أمر باعث تکامل بين دولت و مردم و پشرفت ميشود تا عذري به مسولان داده نشود يا عذري براي بعضي از فسادهاي مالي و اداري باقی نماند.

و در همين زمينه ما دعوت به چاپ کتب درسي نموديم تا رايگان در اختيار مردم قرار گيرد که مردم غيور عراق لبيک گفتند و با همگام بودن اين دعوت با زيارت اربعين وبه نام امام حسين عليه السلام شروع به کار کردند و آن را (حسين لبخند دانش آموز) نام گذاري کردند که توجيه کرديم در صورت وجود اموال اضافي ا ز موکبها ان را صرف چاپ کتب درسي کنند که اين أمر باعث شد هزاران کتاب در سراسر عراق چاپ و بدون هيچ توجه به طايفه ي دانش اموزان توزيع گرديد و در ضمن تلاشهايي براي ترميم مدارس و بازسازي اثاث بعضي مدارس در دستور کار خيران قرار دارد.

معظم له در باره بعضي سياستمداران که در شبکه هاي تلفزيوني با متهم کردن همديگر و تهمت زدنهای بی جا که بين ملت و دولت جدايي مي اندازد انتقاد واين عمل را مورد سرزنش قرار دادند و فرمودند بايد نقد وبرسيها دقيق باشد و تحقيقات لازم را انجام داده تا بتوانيم خوب و بد را از هم تشخيص دهيم وببينيم چه کسي طيب و چه کسي خبيث است.

ايشان با اشاره به اينکه بايد با افراد متخصص مشاوره کرد و نتيجه ها را مورد بحث و گفت و گو قرار داد واين کار بايد قبل از تصميم گيريها انجام شود زيرا اثر مستقيمي بين اينده فرزندانمان دارد و بايد يک منظومه ي معرفتي و آموزشي سالم در اين راه بکار انداخت.

ودر پايان اين ديدار لوح تقديري از وزارت آموزش و پرورش به معظم له تقديم شد.

      

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Add A Knowledge Base Question !

سوف تحصل على إشعار البريد الإلكتروني عند اي تحديث لسؤالك !

+ = تحقق من الإنسان أو سبام؟