شیخ محمد سودانی: آماده همه گونه همکاری با خبرگزاری فارس هستیم / موسوی: امروزه سلاح رسانه از سلاح نظامی بُرنده تر است

شیخ محمد سودانی: آماده همه گونه همکاری با خبرگزاری فارس هستیم / موسوی: امروزه سلاح رسانه از سلاح نظامی بُرنده تر است

 حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ محمد سودانی، نماینده مرجع عالیقدر اسلام شیخ محمد یعقوبی و هیأت همراه، از خبرگزاری فارس دیدار کردند.در این دیدار «علی الازیرجاوی» نماینده حزب فضیلت عراق  و «مازن المالکی» رئیس مؤسسه اطلاع‌رسانی الامل این کشور، حجت‌الاسلام شیخ محمد سودانی را همراهی می‌کردند.

نماینده‌ آیت‌الله یعقوبی در این دیدار، پس از بازدید از تحریریه خبرگزاری فارس، با سید نظام‌الدین موسوی مدیر عامل خبرگزاری فارس نیز دیدار و گفت و گو کردند.

شیخ محمد سودانی با اشاره به شرایط موجود در منطقه و سوابق تاریخی روابط میان دو ملت ایران وعراق تقویت این روابط را به نفع کشورهای عراق و ایران دانست.
وی خبرگزاری فارس را یکی از تاثیرگذارترین رسانه های منطقه توصیف کرد که حمایت از محور مقاومت و ملت های منطقه را دغدغه خود می داند. وی گفت: تمامی موسسات ذیل مرجعیت ایت الله یعقوبی آماده همه گونه همکاری با خبرگزاری فارس در ایران و عراق است.

سید نظام الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری فارس، نیز در این دیدار ضمن خوش آمد گویی به شیخ محمد سودانی و هیات همراه بر اهمیت موضوع کار رسانه در شرایط کنونی تاکید کرد و گفت: سلاح رسانه در عصر امروز کمتر از سلاح نظامی نیست.

وی ضمن انتقاد از پراکنده کاری رسانه های اسلامی و مقاومت تصریح کرد: با همه توان رسانه های خود را تجمیع کرده و در مقابله با هجمه های رسانه ای نظام سلطه بکار گیریم.

مدیرعامل خبر گزاری فارس همچنین امکانات این خبرگزاری را متعلق به جبهه مقاومت خصوصا ملت عراق برشمرد و گفت: خبرگزاری فارس با توجه به امکانات رسانه ای قوی در حوزه خبر و آموزش آماده همه نوع همکاری با موسسات و نهادهای عراقی خصوصا نهادهای وابسته به مرجعیت عراق است.

در ادامه این دیدار مازن المالکی رئیس موسسه اطلاع رسانی الامل عراق نیز به تشریح امانات این موسسه پرداخت و گفت: موسسه الامل دارای دو رسانه تصویری به نامهای النعیم و البینات هست که اولی در خصوص مسائل گوناگون و دومی در بحث مسائل اسلامی به فعالیت خبری مشغول است.

المالکی همچنین اعلام کرد که موسسه تحت مدیریتش دارای یک مرکز مطالعات است که در خصوص مسائل مختلف سیاسی، نظامی و اجتماعی فعالیت می کند.

در پایان این دیدار، توافقنامه‌ همکاری میان مؤسسه خبرگزاری فارس و مؤسسه اطلاع رسانی الامل عراق امضاء شد.

آخر الأخبار

Add A Knowledge Base Question !

You will get a notification email when Knowledgebase answerd/updated!

+ = Verify Human or Spambot ?